Jak wyczyścić reflektory plastikowe – poradnik i triki na samochodowe lampy

Czy zdarza Ci się jeździć samochodem po zmroku i mieć problem z oświetleniem drogi? Może Twoje reflektory plastikowe są już mocno zmatowiałe, przez co światła słabo przepuszczają? Nie martw się, jest na to rada! W dzisiejszym artykule dowiesz się jak wyczyścić reflektory plastikowe i przywrócić im pierwotny blask.

Co to są reflektory plastikowe?

Reflektory plastikowe to elementy oświetlenia samochodu, zbudowane z przezroczystego, tworzywa sztucznego. Często zdarza się, że po kilku latach eksploatacji, reflektory zmatowieją, przez co światła samochodu przepuszczają słabo, co jest uciążliwe podczas jazdy nocą.

Jakie są sposoby na wyczyszczenie reflektorów plastikowych?

Na rynku dostępne są specjalne środki do czyszczenia reflektorów plastikowych, ale można również skorzystać z domowych sposobów. Poniżej przedstawiamy kilka trików, które pomogą Ci wyczyszczyć reflektory w samochodzie:

1. Pasta do zębów i sól

Ten domowy sposób jest bardzo skuteczny i prosty w wykonaniu. Wystarczy nałożyć pastę do zębów na wilgotną gąbkę i wetrzeć ją w reflektor. Następnie, posypać reflektor solą i wetrzeć ją w powierzchnię. Po około 5 minutach wymyć reflektor wodą i osuszyć do sucha.

2. Sok z cytryny

Sok z cytryny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą stosować żadnych chemicznych środków do czyszczenia. Wystarczy wycisnąć sok z cytryny i wetrzeć go w reflektor, a następnie po kilku minutach dokładnie wymyć wodą.

3. Środek czyszczący do szyb

Środek czyszczenia szyb jest również dobrym rozwiązaniem do wyczyszczenia reflektorów. Wystarczy nanieść środek na gąbkę i wetrzeć w powierzchnię reflektora. Następnie, po 5-10 minutach, dokładnie wymyć wodą.

Często zadawane pytania

Jak często należy czyścić reflektory plastikowe?

Reflektory plastikowe warto czyścić minimum dwa razy w roku, w celu utrzymania ich czystości i prawidłowego działania.

Jak rozpoznać, że reflektory plastikowe są zmatowiałe?

Matowe reflektory plastikowe mają charakterystyczny wygląd, a mianowicie powierzchnię pokrytą białymi lub szarymi plamami.

  Jak wyczyścić płytki na tarasie? - Poradnik czyszczenia dla początkujących

Podsumowanie

WYCZYŚCILIŚMY reflektory plastikowe i odzyskaliśmy pełnię światła! Jak widzisz, nie zawsze trzeba korzystać z drogich i profesjonalnych usług, aby obronić się przed problemami z samochodem. Wystarczy kilka prostych trików i zaangażowanie, a możesz cieszyć się perfekcyjnie czystym i funkcjonalnym samochodem!